- Forum Dacia -

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Interviu Gabi (l-g)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Vizitator

Vizitator
Salut,
1. Hai sa ne cunoastem mai bine, te rog sa ne spui cateva cuvinte despre tine (M/F ? Cati ani ai ? De unde esti si unde locuiesti acum ? Cu ce te ocupi ? De cat timp joci travian ? Ce faci , cand nu joci travian ?)

1.Salut, sunt Gabi (M), am 26 de ani, sunt din Dej, unde si locuiesc in majoritatea timpului.

Sunt inginer automatist.Travian joc de prin clasa a 12-a, deci anul 2006.
Cand nu joc travian.....dorm Smile))). Glumesc Very Happy
Suntem un grup (baieti/fete, sa zicem "cupluri") si iesim mai mereu seara la "un pahar de vorba", la un meci de fotbal si alte activitati relaxante. Weekendurile sunt altfel, petrec majoritatea timpului cu familia, cu prietena mea, dar daca joc vreun server, clar intru si pe travian, insa mai rar.

2. Sunt multi jucatori care vor intra in finala de travian 2013 fara experienta finale trecute, te rog sa ne spui in mare cum au stat lucrurile pe acel server.
2.Prost, foarte prost.Nu neaparat pentru noi romanii, cat in general pentru coalitia ANTI-RU. Serverul era pierdut dupa primele 2 luni, doar ca nu ne-am dat, sau nu am vrut sa ne dam seama.In travian t4, gri-ul si zona de langa gri este esentiala, cum le-am pierdut din start (colonizand departe), clar am pierdut si serverul. Au incercat ceva polonezii, dar nu au avut suportul necesar, nu erau ajutati de nimeni in schimb rusii de langa ei, primeau def, push de la o gramada, si nu au rezistat. Arabetii din gri, parca au fost loviti de tsunami, slabi, s-au relocat in desert cautand camile Smile))). Francezii, nemtii, au rezistat cat de cat, dar in mid-game dupa ce rusii isi asigurasera gri-ul in 3 cadrane, incet incet i-au neutralizat si pe ei. Fara sate suport in zona aia, fara conturi cu armate esti victima sigura, chiar daca iei un ww, nu ai cum sa il pastrezi, rusii ajungeau cu catapulte pe ww-uri mai repede decat restul cu defense. In plus nu ai cum sa intreti si sa hranesti un defense. N-ai suport..... A fost dezastru.

3. Ce consideri ca ai facut gresit sau puteai face mai bine ?
3.Gresit nu pot sa zic ca am facut nimic. Ca sa castigi o finala contra rusilor, trebuie sa fii pregatit  din toate punctele de vedere, mental mai ales :)Pe finala trecuta, s-a intrat destul de haotic, nu s-a vorbit cu nici o natie in prealabil, nu a existat nici o colaborare intre ele, decat ceva ceva, la o scara foarte redusa, care in final nu a contat. Acum sa speram ca lunile astea de discutii diplomatice intre mai multe natii ANTI RU sa dea rezultat. Trebuie uitata finala trecuta, mai rau de atat nu se poate si trebuie incercat, crezut ca se poate. Chiar daca e sa pierzi, macar sa pierzi onorabil, sa ai un ww level 80-90, nu sa te bucuri ca ai resuit in ultima secunda de server sa iei unul de la ei sa nu termine cu 13. Eu zic ca se poate, incredere si vointa ne trebuie.......bani si jucatori Smile

4. Ce lectie crezi ca putem invata din jocul rusilor ?
4.Din jocul rusilor.....eu nu am nimic de invatat. Stiu trisa exact ca ei, doar ca nu am atatea conturi de push, spioni, stiu face armata exact ca si ei, si de ce nu, mai mare. Stiu face planuri de atac. Nu pot sa zic ca au inventat ceva in jocul asta. In schimb, jucatorii medii si mici au de invatat de la ei, sau "pseudo-liderii". Trebuie sa invete ca decizia liderilor ALESI nu se comenteaza, se executa, trebuie sa fie devotati echipei, sa fie mult, mult mai implicati in joc si sa incerce sa se autodepaseasca. Sa nu se multumeasca cu putin (adica prezenta pe finala)

5. Poti sa dai cateva exemple de strategie avansata pe care rusii au aplicat-o finala trecuta ?
5.Ce au aplicat rusii pe finala trecuta nu e nici o strategie avansata, e logica si matematica.Ce au facut ei cu gri-ul (colonizare in toate cadranele, control pe zona gri) am incercat si am reusit in mare masura sa aplic pe ro1, server care a inceput inaintea finalei. Ti-am zis, organizarea si disciplina e cheia in jocul asta. Un jucator al rusilor oricand ar da contul la farmat pentru binele .ru, oricand ar fonda langa un adversar cu toate ca stie ca e chestie de zile/saptamani pana va pierde satul respectiv. Nu comenteaza deciziile, asta e marea strategie a rusilor, la noi cati fac lucrul asta? Sa vina sa iti zica, "am vazut ca ai artefactul de 1/2 trupe, am si eu 5 milioane resurse, vino-o sa le iei sa dai coada mai mare". Nu sunt adeptul pushului, dar e cam necesar intr-o finala contra lor.

6. Ce crezi ca ar trebui sa faca echipa Romaniei in finala care urmeaza pentru a putea invinge o alianta ruseasca care se pare ca nu a mai fost invina pana acum?
6.Sa stea grupati toti, sa nu se fondeze cautand cropere, sa se implice jucatorii mici si medii mai mult, cum am mai zis sa considere ca e ultimul server pe care il joaca si sa dea tot ce au mai bun, sa fie disciplinati si responsabili.

7. Ce ti-ai propuis sa faci tu in finala 2013/2014 ?
7. Fuck the Russians. Smile)) Sa-i bat, normal, sau macar sa "mor" cu ei de gat.

Iti multumesc si iti urez de pe acum mult success !

Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Niciun comentariu.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum